• 0530 344 18 18
  • Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00
  • info@serkanbalta.com
  • |
  • TR
  • EN

Yüz Germe

Yüz germe günümüzde yüz gençleştirme adına çok fazla yöntem mevcut olup özellikle botox, dolgular ve radyofrekans enerjisi ile kullanılan yöntemler ile yüz yaşlanması 50 li yaşlara kadar ertelenebilmektedir.  Ancak kaçınılmaz olan yüz ve boyun bölgesinde belli bir aşamayı geçmiş sarkmalar ve kırışıklıklar artık cerrahi müdahaleyi gerektirirler.  Bu yapılacak yüz ve boyun germe ameliyatları şu anki tıbbi literatürde halen yüzün gençleştirilmesinde altın standart yöntemdir ve değişiklik dramatik olarak ameliyat sonrası ilk günden itibaren başlamaktadır.

Yüz germe ameliyatlarında amaçlanan nedir?

Yüz germe ameliyatı (facelift) tamamen yer çekiminin etkisi ile yanak ve çene bölgesindeki cilt altı dokuların aşağı doğru yer değiştirmesi oluşan katlantıların tekrardan yerine asılması ve cilt fazlalıklarının atılması ile yapılır. Ameliyat esnasında özellikle kesi izleri kulak etrafına ve görülmeyecek boyun bölgesine doğru saklanmak en önemli aşamadır belki de.

Tek başına yüz germe ameliyatı tüm yüzün gençleştirilmesinde yeterli mi?

Yüz germe ameliyatı ile özellikle yanak, orta yüz bölgesi, çene ve boyun bölgesinde istenilen gerginlik sağlanabilmektedir ancak bu ameliyatlara sıklıkla göz kapağı estetikleri, yağ enjeksiyonları ve kaş asma prosedürleri kombine edilmektedir.

Yüz germede ameliyat süreci nasıldır?

Yüz germe işlemi hastane ortamında genel anestezi altında yapılan bir ameliyat olup ameliyat sonrası en az 1 günlük yatışı gerektirir. Ameliyat esnasında hastaların yüzüne özel destekleyici yüz bantları takılır. Hastalar taburculuk sonrası 7-10. Günlerde dikişlerin alınması ve yara kontrolü açısından kontrollere çağırılır. İşlem sonrası yüz bölgesindeki morluk ve şişlerin toparlaması 2 haftalık süreyi alabilmektedir. Hastalar ameliyatından 48 saat sonra yüzünü yıkayabilmek de ve duş alabilmektedirler. Ortalama iş dönme süresi 2 haftayı bulmaktadır. Ameliyat sonrası yaz döneminde hastaların özellikle güneş koruyucu kullanması ileri dönem izleri açısından önemlidir.

Tekrar yüz germe ameliyatı yapılabilir mi?

Yüz germe ameliyatı yaşlanmaya bağlı oluşmuş sarkmaları ve kırışıkları yok etmesine karşın yüzün yaşlanmasını durdurmaz. Ameliyat sonrası ciddi bir gençleşme yaşayan yüzler bile 5-10 sene içinde eski haline dönmeseler bile yaşlanmaya devam etmektedir. Bu nedenle hastalar isterlerse 10 yıl sonra ikinci veya üçüncü kez yüz germe ameliyatı olabilmektedir.


Açılış Saatlerimiz
  • Pazartesi - Cuma 8:30am - 9:00pm
  • Cumartesi 10:30am - 2:30pm