• 0530 344 18 18
  • Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00
  • info@serkanbalta.com
  • |
  • TR
  • EN

Erkek Vücut Estetiği

Erkek vücut estetiği günümüzde sadece bayanlar değil, erkekler açısından da ideal vücut şekline kavuşmak önemlidir. Bu açıdan erkekler için vücut şekillendirmenin ilk basamağı yeterli kas kitlesine ulaşmak ve özellikle bel bölgesine toplanmış fazla yağ dokularından kurtulmaktır. Bayan vücut tipinin aksine, erkeklerde kas gölgelerindeki geçişler daha keskin ve vücut hatları üst kısımda daha geniş, alt kısım da ise daha dar olmalıdır.Bu amaçla çok ince kas detaylarını bile ortaya çıkarabilecek ve maksimum yağ alımını sağlayacak vaser liposakşın yöntemi ilk tercihtir. Erkeklerde ideal vücut şeklini oluşturmada en çok zorlandıkları alan bel çevresidir. Bu nedenle bu tip ameliyatlara önce bel yanları ve göbek altındaki fazla olan yağlar ilk hedefimizdir. Eğer sportif bir vücut yapısına sahipseniz ancak üzerindeki yağlı dokunun kalınlığına bağlı olarak bu kaslarınız dışardan görülebilir değilse liposakşın ameliyatı sizin için ideal bir yöntemdir.

Erkek Vücut Estetiği Nasıl Yapılır?

Ancak hiçbir zaman liposakşın zayıflama amaçlı kullanılmaz amaç, kas dokuları arasındaki geçişlerin belirginleştirilmesine yönelik bazı yerlerden fazla, bazı yerlerden ise daha az yağ alınarak bu detayların ortaya çıkarılmasıdır. Bu tip ameliyatlarda ilk olarak hasta yüzükoyun pozisyonda iken, bel sırt ve kollardaki fazla yağlar alınır, daha sonrasında sırt kaslarının detayları belirginleştirilir ve arkadan sırtın üçgen görüntüsünün yakalanması sağlanır. İhtiyaç durumlarında ise alınan yağlar omuzların belirginleştirilmesi ve poponun biraz daha çıkık gözükmesi için kullanılabilir.Sonrasında ameliyata hasta sırt üstü pozisyona alınarak devam edilir. Her iki kasık bölgesinden birer tane, açılan küçük delikler ile karın ön ve yan duvarındaki fazla yağlar alınır. Karın kaslarını belirginleştirmek için, bazı alanlardan diğer bölgelere göre daha fazla yağ alınır ve sixpack görüntüsü elde edilmeye çalışılır.

Her iki meme uç kısımlarının komşuluğundan ve göbek deliğinden açılan küçük deliklerden girilerek üst karın bölgesi ve göğüs bölgesinin kas gölgeleri oluşturulur. Koltuk altı ve yan tarafların fazla olan yağ dokuları alınır. Eğer hastada Jinekomasti (erkek tipi göğüs büyümesi) de varsa aynı deliklerden bu sorunda çözülebilir. Aynı sırtta olduğu gibi alınmış olan yağlar göğüs kaslarının daha belirgin görülmesi amaçlı göğüs kasının içerisine ve üzerine enjekte edilerek daha gelişmiş kas kütlesi imajı verilir.

Ameliyat Sonrası Sixpack

Ameliyat sonrası karın ve sırt bölgesine içerideki akıntıları çekmesi için küçük drenler yerleştirilir ve ortalama 3 gün bu drenler hastada kalır. Hastaya bunun için özel tasarlanmış vücut şekillendirici korseler takılır, hastaların 10 gün süre ile ameliyat sahasına yönelik öğretilen lenfatik masajları uygulaması istenir. Ameliyat sonrası 2’inci haftadan itibaren hafif 4’üncü haftadan itibaren ise ağır egzersizlere geçmesine izin verilir. Ameliyatta verilen şeklin korunması amaçlı hastaların uzun dönem diyetine dikkat etmesi ve spora devam etmesi önerilir. Bu nedenle düzenli spor yaşantısı olmayan kişilere hi-def (yüksek definisyonlu) vücut şekillendirme yapılmamalıdır.

 

Açılış Saatlerimiz
  • Pazartesi - Cuma 8:30am - 9:00pm
  • Cumartesi 10:30am - 2:30pm