• 0530 344 18 18
  • Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00
  • info@serkanbalta.com
  • |
  • TR
  • EN

Burun Ameliyatı Öncesi Tavsiyeler

Burun ameliyatı öncesi tavsiyeler herkesin bildiği gibi ülkemizde ve tüm dünyada en çok yapılan ve rağbet gören estetik cerrahi operasyonudur. Toplumda gerek sosyal medya gerekse arkadaş çevresi arasında bu ameliyat ile ilgili deneyimi ve bilgisi olan birçok kişi yorumda bulunabilmektedir. Ancak bu kadar yoğun bilginin olduğu bir ortamda birçok yanlış bilgi ve kafa karışıklığı meydana gelebilmektedir. Bu kadar bilgi kirliliğinin olduğu ortamda yapılan yanlış yorumlardan kaçınmak amaçlı öncelikle yapılması gereken şeyler, doğru kişiden doğru bilgiyi almak olmalıdır. Burun ameliyatı olmak isteyen bir kişi bu bilgi kirliliğine bulaşmadan önce doktor görüşmelerini tamamlaması daha önemlidir. Sayı çok fazla abartılmadıkça iyi referansı olan hekimler tercih edilmeli, sürekli farklı doktorlardan farklı fikirler alıp kafa karışıklığına yol açmadan hızlı karar verilmelidir.

İnternet ortamında burun ameliyatı ile ilgili çok fazla görsel mevcuttur. Fakat bu gördüğünüz görseller deki burunlar o kişiye özgü olup, sizin yüzünüzde çok daha farklı bir görüntüye sebep olabilir.
Bu yüzden elinize birkaç adet fotoğraf alıp bu burunu istiyorum şeklinde doktor doktor gezmekte çok doğru bir yaklaşım değildir. Sizin için en uygun burun yüz hatlarınıza göre belirlenecek burun şeklidir. Bu amaçla birçok üç boyutlu görüntü veya photoshop programı kullanıp hastalara örnek görüntüler sunabilmektedir. Unutulmaması gereken şey bu photoshop uygulamalarının gerçekçi olarak yapılmaları dır.

Örneğin: Kalın burun derisi olan ve iri kıkırdakları olan bir burna photoshop ile küçük bir burun hazırlanması etik olarak doğru değildir. Bu konuda dürüst bir hekim ile çalışmak son derece önemlidir. Unutmayın ki “Her iyi hekimin kötü sonuçlanmış birkaç ameliyatı olup, iyi olmadığı düşünülen hekimlerinde iyi sonuçlanmış birçok vakası olabilir.”

Bunu değerlendirmedeki en iyi ölçek sizin burnunuza benzeyen yapıdaki burun ameliyatı olmuş hastaların öncesi ve sonrası fotolarını talep etmek daha akıllıca olacaktır. Doktor seçiminde iyi bir hekimin tek göstergesi fiyatı olmamalıdır. Önemli olan doktorunuzun ameliyat sonrasında bir sıkıntı yaşansa bile bunu çözebilecek tıbbi becerisinin olması daha önemlidir. Özellikle burun ameliyatlarında hiç revizyonu yok diyen veya hiçbir olumsuz geri bildirimim olmuyor diyen doktor, ya o ameliyatı hiç yapmıyordur, ya da ameliyat ettiği hastaların hiç biri bir daha ona dönüş yapmıyordur. Çünkü tüm dünyada her 100’burun ameliyatından 8-10 tanesi mutlaka revizyona gitmektedir.

 

Açılış Saatlerimiz
  • Pazartesi - Cuma 8:30am - 9:00pm
  • Cumartesi 10:30am - 2:30pm