• 0530 344 18 18
  • Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00
  • info@serkanbalta.com
  • |
  • TR
  • EN

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir?

Brezilya poposu son yıllarda gerek televizyon gerekse sosyal medya da yaygınlaşmaya başlayan ve giderek popüler hale gelen bir uygulamadır. Eskiden daha ince kalçalar ve daha küçük bir popo yapısı revaçta iken artık bel ve kalça geçişlerinde daha belirgin hatlar istenmektedir. Özellikle kadeh görüntüsü şeklinde ince bir bel yapısı, bunun tam tersi yönünde daha geniş ve belirgin kalça ve göğüs daha popüler hale gelmiştir. Buradaki kritik nokta anatomik yapılar arası geçişin ne kadar keskin olduğu ve göze ne kadar hoş geldiği ile ilgilidir.

Bu tarzda popo şekillendirme talebi olan hastalarda ise, hiçbir zaman tek bir bölgenin ameliyatı yeterli değildir. Hepsi bir bütünlük içerisinde olmak şartıyla, bel, karın, kalça, popo ve uyluk geçişleri ayrı ayrı planlanmaktadır.

Bu amaçla en çok kullandığımız ameliyat yöntemi Vaser ve Power Assisted Liposuction (P.A.L) Kombinasyonudur. Öncelikle karın ön duvarı ve yanları eritilerek, bel çevresinin incelmesi sağlanır. Sonraki aşamasında ise gene bel bölgesine sırttan yaklaşılarak fazla olan yağlı dokular alınır. Eğer ihtiyaç duyulursa beraberinde sutyen altı kıvrımlarına denk gelen fazla yağ dokuları da alınır.

Brezilya Poposu Nasıl Yapılır?

Alınan tüm yağlar steril bir kap da toplanır. Poponun ameliyat öncesindeki şekillendirme alanına bağlı olarak, popo üst bitiş noktası ile bel bölgesi arasında aşamalı olarak eğimli bir geçiş hattı oluşturulur.
Sonraki aşamada poponun alt kısmı ile uyluk ve kalça arasındaki geçişi oluşturulur. Eğer fazlalık var ise popo alt iç kısmından ve popo alt dış kısmından ( Basen bölgesi) fazla yağlar uzaklaştırılır.

Toplanmış olan yağlar yıkanıp saflaştırılır ve popoya enjekte edilebilecek inceliğe getirilir. Ve gerekli görülen alanlara enjekte edilir. Bu gerekli alanlar sıklıkla ameliyat öncesi belirlenmiş olan popo bölgesidir. Kalça da hacme ihtiyacı olan alanlar sıklıkla üst dış kadranlar ve poponun tam orta bölgesidir. Unutulmaması gereken nokta bu verilen yağların %30-70 oranında eriyeceği bilinmeli ve buna göre verilecek tahmini yağ miktarının üzerinde bir hacime çıkılmalıdır. Ameliyat sonrası yağ enjekte edilen popo alanlarına aşırı baskıdan kaçınılmalı bu nedenle poposu açık fakat diğer kısımlara yeterince baskı yapan özel korseler giyilmelidir. Kalçaya enjekte edilen yağların zarar görmemesi açısından 3-4 hafta kadar direkt kalçanın üzerine oturulmamalı veya yatılmamalıdır. Bu amaçla özel oturma yastıkları kullanılmalı ve önerilen yatış pozisyonunda kalçaya baskıdan kaçınılmalıdır.

 

Açılış Saatlerimiz
  • Pazartesi - Cuma 8:30am - 9:00pm
  • Cumartesi 10:30am - 2:30pm