• 0530 344 18 18
  • Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00
  • info@serkanbalta.com
  • |
  • TR
  • EN

Bacak Estetiği

Bacak estetiği estetik olarak bacak şekillendirmede vücudun mevcut genetik alt yapısına uygun olarak hastalar değerlendirilir. Genellikle talep bacak inceltilmesi veya gerilmesi yönündedir. Bu hastalar dışında çok ince bacak yapısına sahip hastalarda da hacim arttırılmasına yönelik çalışmaları yapabilmekteyiz.
Bacak bölgesi estetik cerrahi açısından zorlu bir alandır. Çünkü bacak bölgesindeki kemiklerin uzunluğu, kalınlığı, açıları ve kas yapısı estetik olarak çok fazla değiştirilememektedir. Yalnızca deri ve deri altı yağlı dokuda değişiklikler yapılarak bacak şekillendirilmesi yapılabilmektedir.

Bacaktan yağ alarak inceltme

Günümüzde en sık kullanılan bacak estetiği yöntemi olup, özellikle yağ birikimlerinin fazla olduğu basen bölgesi, uyluk içi, diz içi ve alt bacağa yönelik liposuction yapılabilmektedir. Özellikle bacak bölgesi yer çekiminin de etkisiyle gevşemeye ve sarkmaya çok meyilli olduğundan, ameliyat sonrası sıkılaşma ve dalgalanma olmaması için vaser liposakşın ile istenmeyen alanlardaki yağlar eritilip vücuttan uzaklaştırılabilmekte ve çıkarılan yağlar istenilen diğer bölgelere transfer edilebilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme tamamlanılana kadar korse kullanımı gerekmektedir.

Bacaktan cilt çıkarılarak yapılan inceltmeler (Bacak Germe)

Bacak germe estetiği genellikle aşırı kilo vermiş hastalarda (Tüp mide ameliyatı sonrası) gerekebilmektedir. Tercih edilecek alanlar uyluk germe veya alt bacak germedir. Ameliyat sonrası kalıcı izler olduğu için, bu ameliyatlar için hasta seçimi çok dikkatli yapılmalıdır. Özellikle bacak bölgesindeki bu tarz işlemler sonrası, uzamış ödem ve yara iyileşme problemleri sıkça rastlanmaktadır. Genellikle bu tip ameliyatları yağ alımı (Liposuction) sıklıkla kombine edilebilmektedir.

Bacak kalınlaştırma ameliyatı

Bacak kalınlaştırma yöntemi olarak ise ilk düşünülecek olan mümkünse hastanın kendi yağlarıdır. Fazla yağların bulunduğu alanlardan elde edilen yağ hücreleri ihtiyacı olan alanlara nakledilebilmektedir. Eğer hastada yeterli yağ dokusu yok ise alternatif olarak silikon implantlar düşünülebilir.

 

Açılış Saatlerimiz
  • Pazartesi - Cuma 8:30am - 9:00pm
  • Cumartesi 10:30am - 2:30pm